validesuyukonutlari.com
Dış Cephe Tamir Ve Boya Duyurusu

UYARI VE TAVSİYE LİSTESİ

BİNA DIŞ CEPHE İZOLASYON ve EK İŞLERİ SÜRESİNCE DAİRE SAKİNLERİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

·          Daire sakinleri dairelerinde yer alan; pencere sineklikleri, panjur, klima, anten, çanak, paratoner, çamaşırlık ve tüm aksesuarların söküm ve takım işlemlerini yaptıracaktır. Aksi takdirde oluşabilecek zararlardan GNYAPI’ nın her hangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

·          Daire sakinleri uygulama süresince panjurlarını açık konumda bırakacaktır.

·          Klima takımı ve sökümü sözleşmede belirtilmediği sürece daire sakinlerine aittir. Klimalar ayarlamış olduğunuz klima servisleri tarafından ayakları takılı kalacak şekilde söktürülecektir. Sökümü gerçekleşen klimalarda sorun yaşanmaması adına klima borularının dışarıda bırakılmaması ya da kısa tutulması gerekmektedir.

·          Uygulama tamamlandıktan sonra klima servisiniz tarafından mevcut ayaklara klimanızı tekrar taktırmanız gerekmektedir.

·          Pencere kenarlarına strafor dönüldüğü için daire sakinlerinin sinekliklerini menteşeleriyle birlikte sökmeleri gerekmektedir.

·          GNYAPI Bina Yönetiminin istediği renklerde 3 (üç) adet görsel çalışmayı sunacak ve renk seçimi uygulama başladıktan sonra 1 (bir) hafta içinde Bina Yönetimi tarafından yapılacaktır. Aksi takdirde bina GNYAPI’ nın belirlemiş olduğu renklerde boyanacaktır. Bina Yönetimi renk kodlarını yazılı olarak GNYAPI ’ya bildirecektir.

·          Bildirim sonrası renk değişimi yapılamaz. Renk değişiminin talep edilmesi durumunda Bina Yönetimi kullanılan boyalar ile yapılmış işçilik ve şantiyeye getirilip de kullanılmamış olan boyaların bedelini ödemeyi peşinen kabul etmiş sayılır.

·          İskele çevresinde zarar görebilecek araç, salıncak, süs havuzu, masa/sandalye vb. uzaklaştırılmalıdır. Uzaklaştırılmayan araçlarda meydana gelecek zararlardan GNYAPI sorumlu olmayacaktır.

·          Balkon içi ısı yalıtımı ve boya uygulaması yapılması durumunda; daire sakinlerinin balkon içindeki eşyalarını ve bina çevresinde zarar görebilecek olan eşyalarını boşaltması gerekmektedir. Açıkta bırakılan eşyaların sorumluluğu daire sakininin olacaktır.

·          Bodrum tavan uygulaması yapılacaksa uygulama yapılacak mahallerin boşaltma işlemi Bina Yönetimi tarafından sağlanacaktır. Bu mahallerde kaybolan ve hasarlı olduğu iddia edilen eşyalardan GNYAPI sorumlu olmayacaktır.

·          Binada gizlenmiş duvara yakın olan pimaş, su tesisatı, elektrik tesisatı gibi uygulamalar ve duvar kalınlığı 16 cm’den ince olan kısımlar Bina Yönetimi tarafından GNYAPI ‘ya bildirilmelidir. Yapılmayan bildirimlerden ötürü oluşabilecek problemlerden Bina Yönetimi sorumlu olacaktır.

·          İskele kurulu olan alanlar depo alanı olarak değerlendirileceği için uyarı levhaları yer alacaktır. Kurulu olan iskeleyi GNYAPI’ da çalışmayan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Aksi halde oluşabilecek zararlardan GNYAPI sorumlu değildir.

·          İskele çevresine ve tahsis edilen deponun 10 metre yakınına araç park edilmemesi gerekmektedir.

·          Şantiye alanına GNYAPI çalışanları dışında giriş yapılmaması ve küçük çocukların çalışma bölgesinde bulunan park, oyun alanı vb gibi yerlerde bulunmaması iş güvenliği açısından önemlidir.

·          İşlem esnasında pencere ve mermerlere dökülen (harç, boya, sıva vb.)malzemelerin kaba temizliği şantiye ekibi tarafından yapılacaktır. Lütfen detaylı bir temizlik talep etmeyiniz.

·          Uygulama başlangıcında sökülen pencere demir korkulukları uygulama tamamlanıp iskele sökümü yapıldıktan sonra takılacaktır.

·          Mantolama işlemi sonrasında pimapen den kaynaklanan sorunlar GNYAPI’ ya ait değildir. Bu tarz bir problemde lütfen pimapen satıcı firmanız ile iletişime geçiniz.

·          Kombi baca boylarının mantolama uygulaması öncesinde cepheden 25 cm mesafede dışarıya doğru uzaması gerekmektedir. Kombi baca boyu belirtilen uzunluktan kısa ise lütfen uzatımını sağlayınız.

·          Olası problem ve talepleriniz için, iskele indikten sonra müdahale zorlaşmaktadır/yapılamamaktadır. Bu bilgiyi iskele sökülmeden önce GNYAPI ya iletmenizi rica ederiz. Konu ile ilgili 444  46 97 numaralı müşteri destek hattını arayabilirsiniz.

·          Yukarıda belirtilen Uyarı ve Tavsiye listesindeki hususlara riayet edilmediği takdirde doğabilecek zararlardan YÖNETİM VE GNYAPI sorumlu olmayacaktır.

 

                                                                                   Müşteri Hizmetleri 444 46 97//0216 475 12 41 

 

 8.3.2018- 863 kez okundu