Ortak alan Elektrik kullanımına ilişkin duyuru.

Değerli Komşularımız,
Elektrik tasarrufu için alınan önlemler ve ortak elektrik faturalarının ödenmesine ilişkin güncel duyurumuz aşağıdadır.
Validesuyu Yönetimi
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23 Ocak 2022 tarihinde yapılan Genel Kurul’dan sonra gelen ortak elektrik faturalarında, %125’igeçen, elektrik zammı mevcuttur.
Sitemizin ortak alan elektrik faturası 2021 yılında ortalama aylık 28.000.-TL olarak ödenmiştir. Bu rakam baz alınarak 2022 yılı İşletme Projesinde ortalama aylık 40.000.-TL’ya kadar elektrik faturası ödeneceği öngörülmüştür. Ancak 2022 Ocak ayında gelen elektrik faturası 90.000.-tl dir. Bu artış, 2022 İşletme Projesinde öngördüğümüz elektrik gideri payının çok üzerinde olup ortak alan elektrik faturalarına ortalama aylık 50.000-TL ilave yük getirmiştir.
Genel Kurulumuzda alınan karar gereği bu fark, Ocak ayından geçerli olmak üzere yönetim planında belirtilen arsa payları oranında site sakinlerinden her ay tahsil edilecektir. Bu tutar hesaplanarak sizlere bildirilecek olup, Ocak ayından başlamak üzere 2022 yılı sonuna kadar aidatlarınızla beraber ödenmesi sitemizin sürdürülebilir bütçesi için önem arz etmektedir.
Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

Ayrıca, Yönetim Kurulumuz elektrik tüketiminde tasarrufa gitmek için bazı kararlaralmak zorunda kalmıştır.
Buna istinaden, bu tedbirler ilk etapta;
• Sokak lambaları,
• Çim aydınlatmaları,
• Havuz çevresi aydınlatmaları,
• Bina giriş sundurma aydınlatmaları,
• Sosyal kullanım salonları,
alanlarındauygulanacaktır.
850 kez izlendi - 31.1.2022